Spoločnosť

BTL je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom, výrobou, predajom a servisom zdravotníckych prístrojov a zariadení pre rehabilitáciu, kúpeľníctva, kardiológii, internej medicíny, estetickej medicíny, gynekológií a ďalších lekárskych oborov.

 

História a súčasnosť spoločnosti

Spoločnosť BTL bola založená v roku 1993. Od svojho vzniku prešla dynamickým vývojom, kedy rozvíjala a rozširovala portfólio svojich produktov tak, že má teraz komplexnú ponuku zdravotníckych prístrojov pre rehabilitáciu, kúpeľníctvo, kardiológiu, internú medicínu, gynekológiu, ORL, estetickú medicínu a ďalšie lekárske odbory. Na aktivitách spoločnosti sa celosvetovo podieľa veľké množstvo zamestnancov, distribútorov a kooperujúcich firiem.

Produkty BTL

BTL vyvíja a vyrába prístroje pre fyzikálnu terapiu – elektroliečebné prístroje, ultrazvuky, lasery, magnetoterapiu, ďalej rázové vlny rady BTL 5000 a BTL 6000, lymfodrenážne prístroje Lymphastim Topline a Lymphastim Easy, krátkovlnnú diatermiu, celotelové aj končatinové vodoliečebné vane, terapeutické lehátka, gynekologické kresla, prístroje pre pneumológiu, kardiológiu (EKG prístroje, holtery EKG, holtery TK, ergometria, spiroetria, defibrilátory, pacientske monitory, infúzna technika), prístroje pre praktických lekárov, prístroje pre estetickú medicínu (Exilis, IPL, invazívne lasery, neinvazívnu mezoterapiu, estetickú rázovu vlnu, fototerapiu, ultrazvukovú terapiu, lymfodrenáž, kryolipolýza Kryolipo). Tento vlastný sortiment je doplnený prístrojmi, ktoré spoločnosť BTL distribuuje. Sem patria napr. prístroje pre wellness a fitness (kryosauny, solária, masážne prístroje), mikrovlnná diatermia, vodná kúpeľ pre ohrev parafínu a rašelinových nosičov tepla, kolennej a ramennej motodlahy, infralampy, hydrocolon, inhalátory, pacientské monitory, KTG, kolposkopy, mikroskopy, diagnostické ultrazvuky, invazívne lasery. BTL kladie vysoký dôraz na technologickú vyspelosť, spoľahlivosť a jednoduché ovládanie prístrojov. Prístroje sú vyrábane v súlade s normou ISO 9001, majú CE a FDA certifikáty. Spoločnosť poskytuje štandardne plnú záruku na prístroje po dobu 24 mesiacov, u vybraných produktov aj dlhšiu.

  

BTL vo svete

Rovnako prudkým vývojom ako produktové portfólio, prešla aj expanzia spoločnosti na svetové trhy. BTL má vlastné predajné a servisné firmy vo viac než dvoch desiatkach zemí a spolu s výhradnými predajnými zastúpeniami v mnoho ďalších štátoch tak pôsobí vo viac než 100 zemiach sveta. 

So zdravotníckou technikou značky BTL sa môžete stretnúť takmer vo všetkých nemocniciach a v drvivej väčšine privátnych rehabilitačných a kúpeľných pracovísk v Slovenskej republike.

 

 

Významne ocenenia v oblasti vývoja!

  • Ocenění Prix de Beauté Cosmopolitan 2012 za přístroj Exilis
  • The Best Skin Tightening Device Award TAS 2012 za přístroj Exilis
  • Zlatá Mefa 2011 za krátkovlnú diatermiu BTL-6000 Shortwave
  • BEPPA 2011 za prístroj Exilis
  • BEPPA 2011 za prístroj Exilite
  • BEPPA 2011 za prístroj X-WAVE
  • Zlatá Mefa 2010 za lymfodrenážny prístroj Lymphastim
  • Zlatá Mefa 2009 za EKG Holter